Центърът на женския баскетболен отбор на Монтана Наталия Топалова е аут до края на сезона. 32-годишната бивша националка е със скъсани предни кръстни връзки на десния крак. Топалова се контузи през първото полувреме на първата четвъртфинална плейофна среща от държавното първенство с Рилски спортист. Монтана спечели този мач с 76:62.

Топалова днес премина преглед при Антони Георгиев, включително ядрено-магнитен резонанс. Все още не е ясна датата за операцията, но според първоначалните прогнози Топалова няма да играе в следващите 6 месеца. При това положение Цветомила Петрова ще получи шанс да играе в стартовата петица. Втората среща от серията е утре в Самоков и при успех на домакините от Рилски спортист, следва трети мач в неделя в зала Младост в Северозапада./БЛИЦ