Испанският Баскония, който в последните години беше известен като Лаборал Куча, записа втора поредна победа като гост в Евролигата. Тимът от Витория се наложи със 70:63 над Цървена звезда след силна последна четвърт.

Баскония позволи на домакините да вкарат едва две точки в последните шест минути на мача. Испанците на моменти водеха с 14 точки и в един момент позволиха на Цървена звезда да намали изоставането си до пет точки.

Шейн Ларкин и Родриге Бюбоа нанизаха по 16 точки за успеха на гостите. Йоханес Фогтман добави 11 точки и 8 борби. Марко Гудурич вкара 12 за Цървена звезда, а Марко Симонович завърши с 11.

Така Баскония вече има баланс от 3 победи и две загуби от началото на сезона в Евролигата. Цървена звезда пък е с два успеха и три поражения.