Берое 07 победи като домакин "Левски" с 89:84 след продължение в дербито на 16-ия кръг на Националната баскетболна лига за жени.

Сблъсъкът в зала "Общинска" в Стара Загора беше изключително равностоен. На почивката резултатът беше 37:37.

Домакините имаха предимство през третата част, след която водеха с 10 точки - 56:46. С кош със сирената на Хуанита Уорд "Левски" изравни - 73:73, което прати мача в продължение.

В добавените 5 минути баскетболистките на Берое вкараха 16 точки, а получиха 11 и така се поздравиха с победата.

Деляна Коева записа 19 точки за тима от Стара Загора. Златина Калоферова и Ралица Нанева вкараха по 17 точки и овладяха по над 10 борби. За "сините" от София Хуанита Уорд се отчете с цели 41 точки и 15 борби. Единствената й съотборничка с двуцифрен актив бе Диана Найденова, която наниза 17 точки.

В друга среща от 16-ия кръг Монтана 2003 разби Рилски спортист (Самоков) със 74:57.

По-рано днес пък шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) се наложи с 82:67 срещу Славия в София.