Баскетболистите на Берое разбиха гостуващия Куманово с 84:55 в първия мач от финала на Балканската лига и е много близо до спечелването на престижния трофей от тази надпревара.

След две тройки на Шейн Гибсън домакините поведоха с 6 точки в самото началото, а в края на първата четвърт авансът им дори нарасна – 20:12. През втората част играчите на Любомич Минчев не допуснаха съперника да намали разликата, а дори я увеличиха след до 21 точки на почивката – 46:25.

В третата четвърт тимът от Стара Загора поддържаше преднината си, която е движеше около 20 точки, а преди финалната част тя бе 22 точки – 62:40. В крайна сметка българският тим не допусна изненади и спечели убедително първата среща.

Избраният за Най-полезен баскетболист на сезона в НБЛ - Шейн Гибсън, бе най-резултатен с 25 точки. Омари Гудул добави 16 точки, а Арън Джоунс завърши с „дабъл-дабъл” – 12 точки и 12 борби.

За гостите Димитър Караджовски реализира 14 точки, а Стефан Живанович вкара 14.

Отборът от Стара Загора е фаворит преди реванша след седмица на 18 април (вторник) в Македония.