Берое надви Рилски спортист с 88:72 в дерби от 6-я кръг на НБЛ. Успехът е пети за старозагорци у дома от началото на сезона. С най-голям принос за успеха беше Тихомир Желев. Тимът показа познатата ефективност при стрелбата от далечно разстояние с с 4 успешно реализирани тройки през първите 10 минути си осигури комфортен аванс. Баскетболистите на Берое продължиха да диктуват събитията на терена и в началото на втората част и след серия от 11:0 поведоха с двуцифрен аванс при 31:16.  Едва тогава гостите от Рилски спортист отбелязаха и първите си две точки. При двуцифрен аванс дойде и полувремето – 41:31. В третата част Рилски спортист успя да намали пасива си до само четири точки. Три великолепни изяви на Шейн Гибсън във финалните минути запазиха предимството на Берое в общия резултат и осигуриха минимален успех в тази четвърт за домакините с 22:21. През следващата седмица „зелено-белите“ гостуват на Лукойл Академик в Правец.