Берое стана последният полуфиналист в турнира за Купата на България. След продължения те надделяха над Спартак Плевен със 109:100.

След множество обрати в първата четвърт, заралии я затвориха с 26:16.

Втората четвъртина премина изцяло под диктовката на Спартак, които я спечелиха с 29:12 и се прибраха със 7 точки аванс на почивката.

Третата част бе за Берое, които успяха да я спечелят с 3 точки и да намалят аванса на плевенчани.

В четвъртата четвъртина старозагорци се хвърлиха здраво и успяха да направят резултата 93:93, което доведе до продължения.

Там заралии доминираха и спечелиха двубоя със 109:100.

Много силен мач за победителите изигра Еврик Гари, който записа 32 точки и 6 асистенции. Тихомир Желев завърши с 23 точки, а Станислав Ваклинов направи дабъл-дабъл с 15 точки и 10 борби.

Невероятно за спартаклии игра Самуел Франсис, който вкара седем тройки и завърши с 29 точки. Милован Савич също бе полезен с 20 точки и 8 асистенции, а Александър Груев бе на добро ниво и вкара 18 точки.

Утре от 19.30 ч. Берое излиза срещу Рилски спортист в спор за финала.