Баскетболистите на Берое победиха гостуващия Лукойл Академик със 74:64 в третия мач от финалната серия в НБЛ (Национална баскетболна лига). Така тимът от Стара Загора намали резултата до 1-2 победи в серията и запази надеждите си за титлата.

Възпитаниците на Любомир Минчев демонстрираха много добра игра, водеха през по-голямата част от срещата и заслужено спечелиха.

Лукойл поведе с 10:2, но до края на първата четвърт домакините направиха обрат и водеха с една точка след тройка на Пламен Алексиев. През втория период Берое пое контрола в мача и на почивката водеше с 41:28.

В третата четвърт Берое на няколко пъти повеждаше с 15 точки, но гостите намаляваха изоставането си и въпреки че спечелиха тази част, изоставаха с двуцифрена разлика. В последната част преднината на домакините достигна 19 точки и след това срещата се доиграваше.

Най-резултатен за победителите бе Шейн Гибсън с 22 точки. Брандис Рейли-Рос добави 13, а с по 10 се отличиха Николай Николов и Омари Гудул.

За Лукойл Академик силен мач изигра Димитър Димитров, завършвайки със 17 точки. Стив Зак пък реализира 10 точки.

Мач №4 от серията е в понеделник отново в Стара Загора. Играе се до три победи от пет срещи.