Баскетболистките на Берое направиха обрат и спечелиха у дома срещу Хасково 2012 с 83:78, записвайки трети успех за първенство от началото на сезона.

Тимът от Стара Загора губеше с двуцифрена разлика в последната част, но успя да измъкне успеха в последните минути.

Най-резултатна за победителките бе Моник Рийд с 39 точки, овладявайки 16 борби и записвайки 3 асистенции. Джазмин Пъркинс добави 13 точки и овладя 11 борби, а Тайша Пай се отчете с 12 точки и 7 борби.

За гостите Дженифър О`Нийл реализира 25 точки, овладя 9 борби и записа 7 асистенции. Виолина Кочева записа 21 точки и 3 асистенции, а Уолтия Рол приключи със 17 точки и 14 борби.

Така Берое вече е с баланс от 3 победи и 3 загуби, какъвто има и Нефтохимик. Хасково 2012 е втори с 5 успеха и 2 поражения. В следващия кръг Берое гостува на шампиона Монтана 2003, а Хасково е домакин на Нефтохимик.