Баскетболният Берое победи Черноморец с 82:59 в контрола, дни преди старта на новия сезон в НБЛ. Първата част бе сравнително равностойна, но все пак домакините взеха много малък аванс за 18:13. През втората част старозагорци успяха да се откъснат и направиха разликата двуцифрена – 49:37. След 30 минути Берое водеше с 62:49. В последните десет минути домакините нанизаха 20 точки срещу само 10 за Черноморец. В крайна сметка старозагорци спечелиха с 82:59.

"Доволен съм. Лека-полека нещата започват да се получават. Играхме малко под нивото от мача ни с “Левски”, когато имахме много добри 29-30 минути, а след това съперникът се възползва от някои наши лоши моменти. Доволен съм, че някои неща започват да се избистрят, а с повечето мачове ще влизаме в игрови ритъм. Имаме една седмица да изчистим някои неща, но това е прекалено малко време, все пак имаме цял сезон да го правим. Смятам, че ако играем на ниво и използваме силните си страни, ще направим добри мачове. Знаем какви са ни амбициите и реалните възможности, но целта ни е да събираме публика в залата", заяви за BGbasket.com старши треньорът на Берое Георги Младенов. В първия кръг от новия сезон старозагорци приемат “Левски”./БЛИЦ