Баскетболистите на Берое започнаха с победа участието си в Балканската лига. Отборът от Стара Загора спечели с 69:63 гостуването на израелския Ирони (Нахария).

Домакините стартираха вдъхновено и се наложиха убедително в първата четвърт, но във втората Берое изравни играта. Старозагорци осъществиха обрат в третата част, която спечелиха с 18:8 след серия от 10-0 и две тройки на Мартин Сотиров.

Постепенно Берое увеличи преднината си до 9 точки. Българският тим позволи на Ирони да се приближи, но за щастие Стефон Бранч от състава на домакините пропусна два наказателни удара.

Берое имаше 4 точки аванс 24.6 секунди преди края и удържа, записвайки победата.

Най-резултатен в мача беше бившият израелски национал Йогев Охайон с 18 точки. За Берое над всички бе Обина Олека със 17 точки, а 16 за успеха добави Антон Кук.

В друг мач от група "Б" на турнира Академик (Пловдив) също успя да победи след обрат. Отборът на Йордан Янков се наложи със 78:68 срещу Ибър Рожае (Черна гора).