Баскетболистите на Берое победиха у дома македонския тим КК Кожув с 91:85 и записаха четвърти успех в Балканската лига.

През първото полувреме българският отбор водеше с 25 точки, но съперникът навакса изоставането и интригата се запази до самия край.

Шейн Гибсън отбеляза 20 точки и 6 борби за победителите, а Арън Джоунс се отличи с 18 точки и 10 борби. Степан Тешия завърши със 17 точки и 8 борби.

За КК Кожув Миливойе Мийович реализира 31 точки и овладя 9 борби, а Кениън Макнийл се включи с 21 точки и 8 асистенции.

След успеха си беройци имат баланс от 4 победи и 2 загуби. В следващия кръг баскетболистите на Любомир Минчев гостуват на косовския Башкими в Призрен. Нов успех ще гарантира мястото на българския тим в следващата фаза.