Мъжкият баскетболен отбор на Берое постигна 10-ата си победа от началото на сезона в Националната лига. Старозагорци се наложиха над Спартак (Плевен) с 84:63 в среща от 15-ия кръг.

Първото полувреме бе равностойно без сериозни откъсвания, а след края му домакините бяха напред с 4 точки. През второто обаче те тръгнаха силно и за по-малко от три минути направиха разликата двуцифрена. До края на третата част вече стигна 21 точки, след което интрига просто нямаше.

Най-резултатен за Берое стана Остън Барнс с 15 точки, а 14 добави Аштън Мур. За Спартак Александър Груев се отличи с 18.

Берое е на трето място в класирането с 10 победи и 5 загуби, докато тимът от Плевен е на пета позиция с 8 успеха и 7 поражения.