Берое продължава с отличното си представяне в Балканската лига. Тимът записа четвърта поредна победа в турнира. Старозагорци се наложиха със 104:76 над КК Сутиеска (Никшич) в първи двубой от втората фаза на надпреварата. Така „зелено-белите” остават на върха в класирането на група С с три победи.

Блестяща серия на Берое от 18:0 в началото на четвъртата част направи разликата над 20 точки и на практика сложи край на интригата в двубоя. До края баскетболистите на домакините си позволиха и няколко атрактивни изпълнения, които подариха на публиката, подкрепила ги от трибуните на зала ДЗУ. В игра пък се появи юношата Евгени Василев.

Следващият мач на Берое в група С е на 7 февруари, когато „зелено-белите” гостуват на Фени (Кавадарци).