Баскетболистите на Берое (Стара Загора) записаха тежка загуба в първата си среща от втория квалификационен кръг за влизане в груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа. Възпитаниците на Любомир Минчев отстъпиха при визитата си на белгийския Белфиус Монс Ено с 69:88 (15:15; 18:25; 24:24; 12:24).

Домакините повеждаха с по 5 точки на два пъти през първата част, завършила при равенство 15:15. Тимът от Стара Загора продължи да играе равностойно и през втората четвърт, в края й допусна поредица от грешки и на почивката изоставаше с 33:40.

Българският отбор така и не успя да вземе инициативата, а краят на третата част дойде при 57:64 в ущърб на старозагорци. Белгийският тим не допусна изненади в заключителната част и се поздрави с крайния успех.

Майл Ди Нуно беше най-резултатен за българския отбор с 20 точки, а Тери Уиснант и Джош Паркър добавиха съответно по 15 и 12 точки.

Тре Депмс беше най-резултатен за победителите – 22 точки, а Крис Джоунс завърши с 19 точки.