Берое (Стара Загора) завърши с победа редовния сезон в женската НБЛ. В последния кръг заралийки приеха Монтана 2003 и ги биха за втори път тази година, сега със 74-71. Двата тима изиграха мач с доста обрати, в който домакините измъкнаха успеха в края. Въпреки него те завършват последни в редовния сезон с актив от 4 победи и 20 загуби, а монтанки са четвърти с баланс 13-11.

Берое започна добре и дръпна със 7-2, но пък монтанки вкараха следващите 11 точки и поведоха. Беройки отбелязаха, но с още 9 точки за гостите разликата стана 13. След първата част домакините я намалиха до 9, а с 6 поред по средата на втората се доближиха на само 2. Беройки продължиха да играят по-добре и в следващите минути, а след първото полувреме взеха аванс при 39-35.

Малко след началото на последната четвърт беройки дръпнаха с 11 точки, след което Монтана направи серия от 10-0 и се върна в мача. Берое все пак продължи да води, но с кош на Радостина Славова гостите излязоха напред при две минути и половина до края. Това обаче се оказаха последните им точки, като първо минута по-късно Валерия Каст вкара за заралийки, а малко преди края Ивелина Вранчева подпечата успеха с два успешни наказателни удара, пише bgbasket.com.

Капитанката Вранчева бе най-резултатна за успеха с 21 точки, а добави и 8 борби и 7 асистенции. Вероника Петкова пък се отчете с 15 точки и 5 борби.

За гостите с 20 точки точки завърши Николина Попович, а със 17 и 13 борби Радостина Славова. Те играха без Милена Томова и Биляна Павичевич, на които бе дадена почивка.