Берое победи Ямбол с 83:57 като гост в последен мач за годината в мъжкото ни баскетболно първенство.   След равностойни първи минути, гостите взеха инициативата и се оттеглиха на почивката от 6 точки – 41:35.

В третата част домакините стопиха разликата до 45:43. Последваха силни минути за Берое, които върнаха солидния аванс на „зелено-белите“ – 54:45. В края на частта разликата вече бе двуцифрена и старозагорци спокойно доиграха двубоя.

С най-голям принос за успеха на Берое беше Брандис Рос, който реализира 14 точки. Още четирима играчи на старозагорци завършиха срещата в зала „Диана“ с двуцифрен точков актив – Шейн Гибсън, Тихомир Желев, Тодор Тодоров и Омари Гудул.

Следващият двубой на Берое в шампионата е на 7 януари. Тогава приема Спартак (Плевен).