ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Баскетболистите на Балкан (Ботевград) станаха шампиони на България за втора поредна година. Възпитаниците на Петър Златанович спечелиха с 83:75 (23:22, 21:21, 15:18, 24:14) при визитата си на Черноморец в "Арена Бургас" и след 3-0 успеха във финалната серия донесоха седма титла в историята на клуба след 1974, 1987, 1988, 1989, 2019 и 2022 година..

Така за първи път отбор след Лукойл Академик успява да спечели златните медали в две поредни години, като титлата е трета за Балкан от 2019 година насам след първата му победа в Бургас от началото на 2021 година.

В „Арена Бургас“ имаше страхотна атмосфера, като освен много фенове на домакините, доста голяма група привърженици на „зелените“ също дойдоха, за да подкрепят отбора си.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Двубоят започна равностойно, а Балкан взе лек аванс в края на първата част при 23:22. Силната игра на гостите продължи и през втората част, а още в началото тимът от Ботевград поведе с 31:26. Черноморец обаче направи серия от 11:4, след която поведе с 37:35, но в края на периода Балкан отново имаше точка аванс - 44:43.

Третата част започна със серия от 15:3 от страна на Черноморец, който поведе с 58:47, но Балкан намали пасива си до две точки преди финалните 10 минути при 59:61. Ботевградчани започнаха много концентрирано с добри нападения последния период и поведоха със 71:63 в началните минути, а Черноморец не успя да се отърси и в крайна сметка загуби със 75:83, за да остане титлата в Ботевград.

Най-резултатен за триумфа на гостите бе Денг Адел, който завърши с дабъл-дабъл от 18 точки и 12 борби. Христо Захариев наниза 18 точки, Мануел Суарес вкара 13 пункта и хвана 11 борби, а капитанът Димитър Димитров допринесе с 10 пункта.

За домакините Джордан Тъкър наниза 26 точки, а Георги Боянов добави 24 пункта, които обаче се оказаха недостатъчни за „акулите“.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!