Баскетболният Кавала с Чавдар Костов и Александър Янев в състава си завърши с победа редовния сезон в Гърция и ще играе в плейофите. Първоначално четири отбора щяха да продължат в борбата за медалите, но впоследствие стана ясно, че ще има и четвъртфинални плейофи. Съперник на Кавала, който завърши трети в редовния сезон, ще бъде третият Колосос. В последния си мач от редовния сезон Кавала победи Паниониос със 75:68. Костов игра 27 минути и завърши със 7 точки и 3 борби, докато Янев не влезе в игра. За съперника най-резултатен с 15 точки бе Джон Диблър. Плейофната серия на Кавала стартира на 18 април, а домакинско предимство ще има съперникът. Четвъртфиналните серии ще се играят до 2 победи от 3 мача./БЛИЦ