„Левски” ще се изправи срещу шампиона на Македония Фени Индустри на полуфиналите в Балканската лига по баскетбол. Македонският тим спечели титлата през миналата година и сега за четвърти пореден път си осигури място във финалната четворка на турнира.

Фени Индустри спечели четвъртфиналната си серия срещу черногорския Морнар Бар с 2:0 победи, след като го надви като гост с 83:82. Българският национал Иван Лилов се превърна в герой за македонския тим, след като отбеляза решителната тройка в последната секунда. Лилов завърши мача с 21 точки и стана най-резултатния баскетболист за своя тим. Душан Кнежевич добави 20 точки, а Джарид Фрай завърши с 13, като и двамата овладяха по седем борби. Иван Йеленич бе най-резултатен в мача, като отбеляза 24 точки за Морнар Бар.

Другият финалист в Балканската лига ще бъде излъчен между израелските Галил Гилбоа и Апоел (Тел Авив). Финалната четворка е в Израел от 21 до 23 април, а домакин ще е Галил Гилбоа.