Българският баскетболен национал Александър Везенков изигра най-добрия си мач за сезона в Евролигата при завръщането си в Испания. Той реализира 14 точки за Олимпиакос при загубата от бившия му тим Барселона с 80:90 в мач от 16-ия кръг на надпреварата.

Везенков игра 24 минути, успя в 5 от 12 стрелби от игра, вкара и четирите си опита от наказателната линия, а освен това добави 4 борби, 3 асистенции и 2 чадъра срещу бившия си тим. Това обаче не се оказа достатъчно за гърците, които бяха равностойни само до почивката, дошла при 40:39 за каталунците. След това разликата в класите си пролича.

Никола Миротич бе най-резултатен с 21 точки и 15 борби, а Кайл Курич добави 18 точки за успеха на домакините.

Барселона има баланс от 13 победи и 3 загуби, делейки първото място с Реал (Мадрид) и Анадолу Ефес. Олимпиакос има 6 успеха и 10 поражения.