Александър Янев дебютира официално за новия си клуб Манреса в испанската баскетболна Лига АСВ. Българското крило игра 20 минути при загубата със 78:83 на тима в първия кръг от Блусенс Монбус в Компостела. За тези минути Янев отбеляза 11 точки, като реализира три от четирите си опита от тройката. Още четирима играчи на Манреса записаха двуцифрен актив, като освен Янев със 11 точки, най-много имаха Джо Аселин и Трой ДеВрис с по 13. Левон Кендъл реализира 23 точки за победата на Блусенс Монбус Обрадойро с 83:78.

Грандът Барселона, който преди няколко дни спечели турнира в София, изненадващо загуби на старта от Валядолид със 71:78. „Каталунците“ играха без звездните си гардове Хуан Карлос Наваро и Шарунас Ясикевичус. На почивката Барса водеше с 12 точки, но в третия период вкара само 9 точки срещу 22 за гостите. Неджад Синанович завърши с 28 точки и 10 борби за успеха, а Джон Ингълс отбеляза 18 за Барселона.

Американецът с български паспорт Ърл Калоуей бе най-резултатен за Уникаха, с 13 точки, при загубата от Реал в Мадрид със 64:79./БЛИЦ