ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Мъжкият национален отбор по баскетбол на България спечели драматично с 62:61 (16:12, 15:13, 13:19, 18:17) при визитата си на Румъния в двубой от Група "F" на квалификациите и запази шансове за класиране на Евробаскет 2025. Срещата се игра в "Питещ Арена" и "лъвовете" взеха задължителната победа, която ги остави на второто място.

В другия мач от групата лидерът Португалия спечели при визитата си на Кипър със 75:66 (21:9, 17:27, 26:22, 11:8) и записа пета поредна победа, оставайки на върха в класирането без загуба и с 10 точки. Това означава, че двубоят в Ботевград между двата тима ще е директен спор за първото място. За да се класират, на баскетболистите на Росен Барчовски ще им трябва победа с над 10 точки, тъй като именно с толкова те загубиха в Коимбра.

Само победителят от групата продължава към същинската фаза на европейските квалификации, докато останалите ще получат последен шанс през лятото.

"Лъвовете" взеха преднина рано-рано и поведоха с 8:2 след страхотното начало на новия национал - Коди Милър-Макинтайър, а първата четвърт завърши с преднина от четири точки при резултат 16:12.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Във втората четвърт България дори увеличи преднината си, като тя стигна и до девет точки при резултат 25:16. Все пак румънците успяха да намалят изоставането си до шест точки (25:31).

В следващата част "лъвовете" изпуснаха преднината си, като четвъртата и финална част започна при равенство 44:44. Последната част бе много драматична и румънците стигнаха до 58:59, но тройка на Павлин Иванов поведе "лъвовете" напред. Така той записа 14 точки. Коди Милър-Макинтайър пък се отчете с още една асистенция.

Около 50 секунди преди края на мача бе поискан таймаут от състава на Румъния, а девет десети преди края на двубоя тройка на румънски басктеболист направи резултата 62:61 в полза на България. Все пак нашите баскетболисти задържаха преднината си и спечелиха срещата.

РУМЪНИЯ - БЪЛГАРИЯ 61:62 (12:16, 13:15; 19:13; 17:18)

Румъния: Лукас Тохатан, Крис Ричард, Михай Мачука, Роланд Торок, Александру Ола

България: Лъчезар Димитров, Коди Милър-Макинтайър, Чавдар Костов, Алекс Симеонов, Емил Стоилов