ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Баскетболните национали на България сразиха Австрия с 85:71 (28:13, 25:25, 16:14, 16:19) в Швехат и с първото място в група "J" се класираха за същинската фаза на квалификациите за ЕвроБаскет 2025.

Българският тим водеше през цялото време с комфортна разлика, която достигна 24 точки след почивката.

България започна много агресивно и енергично, повеждайки с 11:2 за началните по-малко от три минути, пет от които реализира капитанът Павлин Иванов. Алекс Симеонов и Константин Костадинов се разписаха за аванс от 13, а Коди Милър-Макинтайър добави 2 точки за преднина от 23:8 при оставащи три минути от първата четвърт. Разликата от 15 точки се запази в края на началните 10 минути, които приключиха при 28:13 за българския тим.

Домакините намалиха до 10 пасива си на старта на втората част след серия от 7:2, която Милър-Макинтайър спря с 2 точки в коша на Австрия. Пак натурализираният американец в българския тим бе точен за 36:22. Три минути преди почивката преднината на националите стана 19 точки при 50:31, оформени с кош на Иван Алипиев, а малко по-късно с тройка Алекс Симеонов покачи на 53:33. България водеше с 53:38 след 20 минути игра след 16 точки на Павлин Иванов и 12 на Коди Милър-Макинтайър.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Добрите изяви на Константин Костадинов продължиха и след почивката, а българският тим пак вдигна разликата до 18 при 58:40 в средата на третата четвърт. Деян Карамфилов и Васил Бачев също отбелязаха в коша на Австрия в следващите минути, а тройка на Карамфилов по-малко от две минути преди финала на частта направи резултата 69:48, фиксирайки най-голямата разлика до момента от 21 точки.

България започна четвъртата част със 17 точки аванс при 69:52, но Константинов и Симеонов вкараха отново за преднина над 20 точки веднага след подновяването на играта. Впоследствие Алекс Симеонов бе точен от далечна дистанция за аванс от 24 при 76:52 и оставащи малко повече от 8 минути. Австрийците реагираха с поредица от 6 безответни точки до 58:76. Последваха пропуски и за двата тима, дълъг период без кош за националите, а серията на домакините продължи до 11:0 и те намалиха до 13 пасива си при 63:76 по-малко от пет минути преди края, фиксирани с тройка на Богич Вуйошевич. Два наказателни удара на Константин Костадинов и нов негов точен изстрел възстановиха увереността в българския лагер за заключителните моменти на мача.

Павлин Иванов и Коди Милър-Макитайър бяха най-резултатни за България с по 18 точки. Иванов добави 6 борби и 3 асистенции, а американецът с бг-паспорт – 6 борби и 8 асистенции. Алекс Симеонов допринесе за успеха с 13 точки и 8 борби, а Константин Костадинов се отчете с 10 точки и 8 борби.

За домакините от Австрия Богич Вуйошевич завърши с 24 точки и 3 борби.

Така националите записаха трети успех от четирите си срещи и заеха първото място в класирането, от което не могат да бъдат изместени дори след последния двубой между Норвегия и Австрия. Само лидерите в четирите групи продължават в основния етап на евроквалификациите.

АВСТРИЯ - БЪЛГАРИЯ 71:85 (13:28, 25:25, 14:16, 19:16)

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!