ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Българският национален отбор по баскетбол е на крачка от участието си на финал на квалификационния турнир за участие на Евробаскет 2015. Днес играчите на Тити Папазов гостуват на Швейцария, след като в четвъртък спечелиха с 92:71. Това означава, че на “лъвовете” е достатъчна дори загуба с 20 точки разлика. Поражение с по-голяма разлика ще бъде истинска изненада и много голяма издънка за националите. За съжаление мачът няма да се излъчва по нито една телевизия. В другия полуфинал Естония приема Беларус, след като загуби първия мач със 70:76. Победителят от финала се класира директно за европейското първенство след две години в Украйна.

Българите са фаворит срещу швейцарците не само заради победата в четвъртък, но от историческа гледна точки. Националите нямат загуба в мачовете с този съперник, като сме спечелили и четирите досегашни сблъсъка. Първата среща между България и Швейцария е на 30 май 1953 година, когато нашите бият с 25 точки разлика - 77:52. Легендарният Георги Панов нанизва 24 точки. Играхме с швейзарците и в квалификациите за Евробаскет 2003. В София бием с 87:77 сле 23 точки на Димитър Ангелов, а в Женева печелим с 88:83, като Тодор Стойков нанизва 23 точки.

ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ
92.jpgШВЕЙЦАРИЯ: Жонатан Казади, Душан Младжан, Седрик Мафута, Жонатан Дюба, Оливер Вогт
Резерви: Стефан Петкович, Жереми Жунен, Роберто Ковач, Клинт Капела, Еврар Ачо, Марко Младжан

93.jpgБЪЛГАРИЯ: Бранко Миркович, Иван Лилов, Павел Иванов, Калоян Иванов, Николай Върбанов
Резерви: Чавдар Костов, Деян Иванов, Божидар Аврамов, Александър Янев, Асен Великов, Веселин Веселинов, Христо Захариев