Мъжкият национален отбор на България по баскетбол загуби от Италия със 74:80 (19:28, 21:17, 14:21, 20:14) на финала на международния турнир в италианския град Бормио. Домакините от Италия водеха през целия мач, като на почивката имаха аванс от 5 точки - 45:40. В края на третата част италианците поведоха с 14 точки - 66:52. 10 секунди преди финалната сирена “адзурите” водеха с 5 точки - 74:79, след което Марко Белинели записа един точен наказателен удар за крайното 80:74 за домакините.

За България най-резултатни бяха Филип Виденов с 15 точки, Деян Иванов с 12, Чавдар Костов с 11 и Калоян Иванов с 10 точки. За Италия се отличиха Данило Галинари с 20 точки и Марко Белинели с 19.

Съставът на България: Калоян Иванов 10, Божидар Аврамов 7, Филип Виденов 18, Александър Георгиев 0, Николай Върбанов 2 (Деян Иванов 12, Чавдар Костов 11, Павел Маринов 3, Стефан Георгиев 4, Иван Лилов 0, Асен Великов 5, Тенчо Банев 2)