Българският национален отбор по баскетбол за девойки до 20 години допусна загуба от Хърватия със 71:77 (20:19, 24:16, 7:19, 20:23) в двубой от втората групова фаза за разпределение на местата от девето до 17-о на Европейското първенство в дивизия „Б“ в Крайова, Румъния.

В група F са още Австрия и Словакия, с които българките вече играха и резултатите от първата фаза се зачитат. Така националките продължават с актив от победа и две загуби, като заемат третата позиция след Словакия и Хърватия, които имат по две победи. В петък, 4 август България ще играе срещу петия тим в групата – Косово от 20:30 часа.

В Крайова българките и хърватките направиха оспорван двубой, в който разликата не надвиши 9 точки. Състезателките на селекционера Маргарита Маринкова спечелиха борбата под коша (46-38), но направиха почти двойно повече грешки (21-12).

Българският състав водеше с 44:35 на почивката след по-добра втора част, но последва слаба трета, в която националките вкараха само 7 точки срещу 19 за противника и преди последните 10 минути изоставаха с 51:54. С кош на Виктория Иванова при оставащи малко повече от 3 минути България дръпна със 71:65, но до края на мача не отбеляза повече точки.

Най-резултатна в срещата бе Виктория Иванова с 25 точки, 7 борби и 5 асистенции, а Илияна Георгиева вкара 14 точки и добави 9 борби, плюс 4 асистенции.

За Хърватия с 28 точки и 8 борби завърши Вивиен Неясмич.