Българският национален отбор по баскетбол за мъже победи с 85:62 (20:23, 23:12, 20:17, 19:13) Кипър в приятелски мач, игран в зала "Универсиада". "Лъвовете", в състав Деян Иванов, Калоян Иванов, Чавдар Костов, Бойко Младенов и Божидар Аврамов, играха силно във втората и четвъртата част на срещата. В хода на двубоя още седем състезатели се появиха в игра.

Най-резултатен за България бе Деян Иванов с 15 точки и 6 борби. Васил Евтимов добави 12 точки и 8 борби. Чавдар Костов завърши с 10 точки. Контролата бе пета за българския отбор по време на подготовката за Евро 2009.

Дебют за националния ни отбор записа българинът с френски паспорт Васил Евтимов.

От утре до неделя ще се проведе турнирът за наградата на София. В него ще участват Беларус, Кипър, Черна гора и България. Първия съперник на възпитаниците на Пини Гершон ще бъде Беларус./БЛИЦ