Младежкият национален отбор на България записа втора поредна победа в Група А на Европейското първенство Дивизия Б, което се провежда в София. Младите ни надежди се наложиха трудно над Словакия с 69:61 и излязоха начело на групата с две победи от два мача.

Словакия стартира срещата много мотивирано и за по-малко от минута поведе с 0:5, но нашите бързо се осъзнаха и се откъснаха с пет точки - 14:9. До края на първата четвърт момчетата на Любо Минчев дръпнаха напред с 25:18, след силни изяви на Димитър Димитров.

България продължи да държи дистанция и през втората четвърт, като нашите на два пъти повеждаха с 9 точки. За първи път разликата стана двуцифрена след четири минути игра - 33:23, а тройка на Васил Бачев даде най-голямата преднина на българите досега - 36:23. До полувремето разликата се запази - 44:34.

След почивката Словакия стартира със серия от 8-2 през първите три минути и половина, намалявайки изоставането си на 4 точки - 46:42. Българите обаче отново показаха, че имат характер и дръпнаха с 50:42. Словакия успя да заличи голяма част от изоставането си и разликата бе само 4 точки в полза на България - 57:53 в края на третата четвърт.

В четвъртата част Словакия намали разликата само на две точки 63:61по-малко от минута и половина преди края. Нашите не позволиха изненада и в крайна сметка с 5 поредни точки успяха да стигнат до успеха – 69:61.

Най-резултатен за нашите бе Димитър Димитров, който отново записа "дабъл-дабъл" - 18 точки и 11 борби. Тенчо Тенчев добави 16 точки и 8 борби, докато Алекс Симеонов реализира 13 точки.

БЪЛГАРИЯ (20) - СЛОВАКИЯ (20) 69:61

БЪЛГАРИЯ (20): Ангел Нацкин, Павлин Иванов, Димитър Димитров, Тенчо Тенчев, Георги Боянов