България загуби с 65:70 от Турция в първия мач от European Basketball Tour 2012. Тимът на Росен Барчовски игра много добре, но в крайна сметка не успя да се поздрави с победата.

Турция започна по-силно в мача и в първите три минути реализира 11 точки. Христо Николов вкара първите точки за България след близо четири минути игра – за 2:11. Той продължи с резултатната си серия и с нови два коша България стопи преднината на Турция до 6:11. Така на десетата минута от мача възпитаниците на Росен Барчовски изоставаха само с 14:19.

В началото на втората четвърт Турция отново заигра много силно и докара резултата до 16:25. Българите обаче показаха дух и след изключителна серия от 15 точки, завършена с две тройки на Чавдар Костов резултатът бе изравнен 30:30. Така в 16-ата минута, след кош на Николай Върбанов, България за първи път поведе в мача 32:30. До почивката обаче Турция обърна за 34:37 точки.

След подновяването на играта България натисна и записа 11 безответни точки за 45:37. Силнота ни серия обаче бе прекратена след пет минути игра. Тогава Турция взе инициативата и в крайна сметка след 30-ата минута гостите водеха с 51:52.

Последната четвърт започна с размяна на кошове, като България успя да поведе с 57:55. В следващите минути обаче нашите така и не намериха пътя към коша на съперника и Турция поведе с 57:66. След нова размяна на атаки и точки се стигна до крайния резултат 65:70 точки.

За България Николай Върбанов записа "дабъл-дабъл" - 18 точки и 16 борби, а Чавдар Костов се отчете с 14 точки.