Българският национален отбор по баскетбол загуби с 66:96 от САЩ в четвъртфинална среща от Универсиадата в Сърбия. Така нашият тим ще играе за разпределение на местата от пето до осмо, като в следващия си мач ще срещне Литва, която отстъпи на Русия. При успех момчетата на Тити Папазов ще се борят за престижното пето място с Германия или Турция. Двубоите са на 10 и 11 юли в зала „Нови Белграде”.

На полувремето нашите отстъпваха с 24:46.

След почивката Тити Папазов бе успял да повдигне духа на момчетата си и те заиграха доста по-съсредоточено, като успяха да намалят изоставането си. Устремът им обаче бързо бе попарен от мощната игра на американците, които доминираха на паркета в „Белградска Арена”. В заключителната част вече всичко бе ясно, и така разликата достигна и до 32 точки, за да приключи двубоят при 30 – 96:66.
Най-резултатни за нашите бяха младият талант от Ямбол Павел Маринов и Иван Лилов с по 15 точки, 14 добави Христо Николов./БЛИЦ