Националният отбор на България за кадети до 16 години допусна трета загуба в Група В на Европейското първенство, Дивизия В в Букурещ (Румъния).

В четвъртия си мач от групата българите отстъпиха пред Дания с 57:60 точки. Българите изиграха силна третата част и поведоха с 40:34, след като на почивката губеха с 20:28. Датчаните направиха серия от 9:0 и излязоха напред в резултата с 49:45.

Българите намалиха пасива си само на точка - 50:51 четири минути преди сирената, но Мадс Хансен вкара две тройки, с които реши мача.

За България най-резултатни бяха Румен Василев с 20 точки и 7 борби и Денис Петков с 12 точки. За Дания се отличи Йонахес Нилсен с 16 точки.

България завършва на последно място с класирането в групата и ще играе с Люксембург на 25-ти юли в първия си мач за разпределение на местата от 17-то до 21-во.