Баскетболните ни националки започнаха със загуба участието си в квалификациите за Евробаскет 2025. В първия си мач тимът ни отстъпи на Финландия с 65:75, а дебют начело на България направи новият селекционер Таня Гатева.

Двубоят се проведе в „Арена Самоков“, като в залата бе и президентът на ФИБА Европа Хорхе Гарбахоса. Той е България по покана на президента на Българската федерация по баскетбол Георги Глушков.

Двата отбора изиграха много оспорвано първо полувреме, в което най-голямата разлика бе 6 точки в полза на България, като на почивката тимът ни бе напред с 35:33. След паузата обаче Финландия стигна до обрат и натрупа двуцифрена преднина и въпреки че момичетата ни показаха хъс и борбеност, заличавайки голяма част от нея, победата отиде за съперника.

Най-резултатна за България бе Борислава Христова с 27 точки, Ива Костова добави 12.

За Финландия над всички с 27 точки и 11 борби бе Авак Куйер.

Следващият мач на тима ни в квалификациите е на 12 ноември срещу Словения в Любляна.