Националният отбор на България по баскетбол за юноши до 18 години започна с драматична загуба участието си на Европейското първенство в Дивизия "B", което се провежда в Скопие. В първия си мач в зала „Борис Трайковски“ тимът ни отстъпи на бронзовия медалист от миналия шампионат в тази възраст Черна гора със 77:79.

Срещата бе много оспорвана с 18 смени на водачеството, като до последно победителят не бе ясен.

Двубоят започна с много висока успеваемост при стрелбата от игра, като след десет минути баскетболистите на Стойо Чолаков водеха с 27:26. Резултатността спадна значително през втория период, без обаче никой да успее да се откъсне напред и почивката дойде при 42:41 за Черна гора.

Националите ни си върнаха аванса след паузата, като бяха напред през цялата трета четвърт, отново обаче с крехка преднина, и преди последната част резултатът бе 63:61 в тяхна полза. Съперникът бързо стигна до нов обрат в началото на заключителния период и до края не изпусна водачеството си, въпреки че в последната минута нашите имаха няколко възможности да поведат или поне да пратят мача в продължение.

Александър Гавалюгов бе близо до трипъл-дабъл за България със своите 26 точки (5 тройки), 8 борби и 11 асистенции. Иван Димитров отбеляза 15 точки.

Следващият мач на тима ни е на 27 юли (събота) от 12:00 часа срещу Румъния.