Българският баскетболен национал Христо Николов-Гларуса получи сериозен удар в главата при победата на Унион Олимпия (Любляна) със 70:68 като гост на Бешикташ в мач от Група „D” на Еврокъп.

Гларуса получи удар в лявата част на лицето, което принуди медицинския екип на словенския тим да му постави превръзка. Николов завърши мач с 8 точки и 7 борби.

Унион Олимпия имаше аванс от 18 точки близо 8 минути преди края, но Бешикташ направи много силна последна четвърт от мача. Това обаче не се оказа достатъчно за успеха.

Халил Ковачевич и Сасу Салин завършиха с по 13 точки за успеха на тима от Любляна, а бившият играч на „Левски“ Марко Маринович добави 9 точки и 10 асистенции. Джаджуан Джонсън вкара 20 точки за Бешикташ.