Ямбол постигна изненадваща победа над един от двата гранда на родния баскетбол “Левски” в мач от 18-ия кръг на първенството. Тимът воден от треньора Иван Чолаков удари “сините” насред София с 69:68. Най-резултатен за гостите бе Мартин Дурчев със 17 точки, Павел Маринов добави 16, а Симон Финчгар и Николай Върбанов приключиха с по 12 точки.

Още в началото на мача гостите от Ямбол поведоха в резултата със 7:0, а след това и с 9:1 и 12:1. В края на първата част ямболии водеха с 24:11.

Вторите десет минути започна със серия от 6:0 за “Левски” чрез Доналд Коул и разликата падна на 17:24. На полувремето гостите вече имаха само 1 точка аванс – 36:35.

След почивката играчите на “Левски” излязоха преобразени и за по-малко от четири минути успяха да обърнат резултата в своя полза и да поведат - 49:42, като с основна заслуга за това бяха Харпър и Стефан Георгиев. До края на частта играчите на Ямбол успяха да намалят изоставането си и след 30 минути резултатът бе 59:52 за “сините”.

Решителните десет минути започнаха с пропуски и под двата коша, а проблемите за Ямбол се задълбочиха, след като Върбанов извърши четвъртото си лично нарушение. Сушата беше прекъсната от атрактивно изпълнение на Павел Маринов, а след добра игра в защита, Върбанов също се разписа за 56:59. Невероятната игра на гостите продължи и пет минути преди края резултата беше равен - 60:60 след две точки на Върбанов и убийствена забивка на Маринов. Ямбол излезе напред в резултата при 65:60. Финчгар вкара за 67:60, Върбанов (Ямбол) напусна за пет лични нарушения, а Джейсън Кроу вкара три точки - 63:67. Тмушич реализира за 69:63 за Ямбол и от там започна драмата. “Левски” намали на 66:69 след три точно изпълнени фаула на Павел Иванов. Джейсън Кроу вкара още две точки за 68:69. Първо опитният Мартин Дурчев стъпи на аутлинията с топката и даде възможност “Левски” да атакува. При оставащи 13 секунди ямболии не направиха фаул, а заложиха на защита, което даде резултат. 3 секунди преди края Джейсън Кроу сгреши и резултатът остана 69:68 за Ямбол.