Бостън Селтикс записа осмата си поредна победа в редовния сезон на НБА, надделявайки със 116:102 като гост на Ню Йорк Никс. В "Meдисън Скуеър Гардън" "келтите" започнаха по-добре и в първите 12 минути взеха аванс - 30:26. До почивката минималната разлика се запази. В третата четвърт обаче играчите на Бостън се развихриха и разликата набъбна - 35:26.

Домакините опитаха да дадат отпор на съперника в последната четвърт, но без успех и гостите ликуваха с поредната си победа.

Най-резултатен за Бостън бе Джейлън Браун с 30 точки, 8 борби и 3 асистенции за 35 минути на паркета. Джейсън Тейтъм получи повече игрово време - 43 минути, но се отличи с малък за своите стандарти актив - 19 точки, 6 борби и 6 асистенции. Джейлън Брънсън вкара 34 точки за Ню Йорк Никс, към които добави 3 борби и 9 асистенции.

С този успех Бостън вече има баланс от 45 победи и 12 загуби на върха в Източната конференция, където Никс е четвърти с баланс 34:23.

Резултатите от НБА от тази нощ:
Детройт - Орландо - 109:112
Ню Йорк - Бостън - 102:116
Минесота - Бруклин - 101:86

Класиране:
Атлантическа дивизия: Бостън 45 победи/12 загуби, Ню Йорк 34/23, Филаделфия 33/23
Централна дивизия: Кливланд 36/19, Милуоки 36/21, Индиана 32/25
Югоизточна дивизия: Орландо 32/25, Маями 31/25, Атланта 24/32