Дайсън Даниелс от Атланта Хоукс и Мичъл Робинсън от Ню Йорк Никс бяха изгонени по време на шестия плейоф в НБА след лют бой на паркета.

Гостите от най-големия американски град сгазиха съперниците си с 51 точки разлика (140:89) и спечелиха серията с 4-2 победи.

След като двамата се счепкаха, настана масово меле в опити на техни съотборници да потушат огъня.

„Когато водиш толкова убедително и играеш така зрелищно, се случват разни неща. Просто някои не издържат и трудно запазват самообладание“, коментира треньорът на Никс Майк Браун след решителната победа на Ню Йорк в серията със 140-89 . „Ако някой чувства, че се е случило нещо, което не би трябвало да му се случва, е трудно да запази самообладание в този момент“, добави наставникът.

Лесно беше да се разбере защо Хоукс бяха разочаровани, а нервите на Дайсън Даниелс не издържаха - Никс счупиха няколко рекорда на полувремето.

Преднината им от 40-15 в края на първата четвърт бе най-голямата в ерата на часовника за атака.

Преднината им от 47 точки на полувремето е най-голямата в аналите на елиминационната фаза.

Победата на Ню Йорк с 51 точки е шеста в класацията за успех с най-голяма разлика в историята на плейофите на НБА.