Финикс Сънс успя да победи със 116:113 Лос Анджелис Клипърс след продължение в един от най-интригуващите тази нощ от Националната баскетболна асоциация.

Първата четвърт беше изключително равностойна и завърши 23:22 за гостите от Финикс. „Слънцата“ успяха да поведат на полувремето с 47:39. В третата четвърт Клипърс стигна до пълен обрат и влезе в последната част с 2 точки аванс. В нея Сънс успя да изравни и при сирената за край на мача резултатът беше 103:103. Последва продължение, в което играчите на Финикс реализираха 13 точки срещу 10 за Лос Анджелис Клипърс и се поздравиха с успеха.

Най-резултатен за победителите стана Кевин Дюрант с 25 точки и 7 борби за 44 минути на паркета, докато Брадли Бийл се отчете с 24 точки.

Над всички беше звездата на Клипърс - 35-годишният Джеймс Хардън. Брадата направи дабъл-дабъл и дори бе близо до трипъл-дабъл – 29 точки, 12 борби и 8 асистенции за 40 минути. Това му представяне обаче, не бе достатъчно и Клипърс загуби.