Елан Шалон с Илиян Евтимов в състава записа загуба във френското първенство. Тимът бе надигран като гост на Гравлин с 65:73. Евтимов игра 33 минути и завърши с 8 точки, 4 борби и 2 асистенции.

Мачът мина през много обрати, като след първото полувреме домакините бяха напред с 15 точки, пише bgbasket. Третата част обаче бе много силна за Шалон и тимът обърна резултата и поведе с 2 точки. В последните десет минути отново домакините бяха по-добри направиха нов обрат, за да спечелят и мача.

И Васил Евтимов загуби в този кръг със своя Париж Льовалоа. Отборът падна като гост на Лимож с 66:89. Домакините водеха през целия мач и не оставиха съмнения, че са по-добри в него. Те трупаха аванс постоянно и в края той стигна 23 точки. Евтимов игра добре в срещата и за 16 минути на терена завърши с 10 точки и 5 борби.

6 кръга преди края на редовния сезон Елан Шалон е на 4-а позиция с 16 победи и 8 загуби, а Париж Льовалоа е на 14-о място с 8-16.