Мейсън Плъмлий наниза 22 точки, а Джо Джонсън и Джарет Джак добавиха по 16 за победа на Бруклин със 107:99 над Сакраменто в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Руди Гей беше най-резултатен за Сакраменто с 25 точки, а ДеМаркъс Казънс заврши срещата с 13 спечелени борби. Кингс обаче загубиха за 13-и път в последните си 17 мача и с това сезонът изглежда обречен на провал. Не така седят нещата обаче за Нетс, които се възстановиха от тежката загуба срещу Индиана в събота и спечелиха за четвърти път в последните си пет мача.

Блейк Грифин отбеляза 24 точки за отбора на Лос Анджелис Клипърс, който постигна 12-та си поредна победа срещу Юта, дошла този път при резултат 101:97. Крис Пол завърши мача с 20 точки и осем асистенции, докато Деандре Джордан спечели цели 19 борби в полза на шампионите от Тихоокеанската дивизия. Именно те поставиха нов рекорд в историята на отбора от Юта, който никога до момента не е губил повече поредни мачове срещу един съперник.

Никола Вучевич отбеляза 26 точки, а Виктор Оладипо добави 7 само в последните няколко минути за победата на Орландо със 102:101 срещу Маями. Оладипо, който завърши мача с 22 пункта, изравни резултата малко преди сирената, а след това донесе победата на Меджик от свободно хвърляне. Брендън Найт отбеляза 18 точки и дори вкара решителен кош за продължения, при които Милуоки се наложи над Шарлът. Джаред Дъдли добави други 17 пункта за победата със 104:94 в полза на Бъкс.