Изключително тежко се оказа гостуването на "Левски" в Ямбол. "Сините" спечелиха много трудно след продължение със 101:98 срещата, която бе от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига. По този начин "Левски" вече има 9 победи и 2 загуби, поддържайки второто място след лидера Лукойл Академик, който е с 11 успеха от 11 двубоя.

При резултат 67:63 за "сините" двубоят бе прекъснат за около 5 минути. Причината бе изнервената публика на домакините, която създаде невероятна атмосфера в зала "Диана", подкрепяйки неистово любимците си.

Прекъсването се наложи заради атаката на публиката на Ямбол срещу треньора на "Левски" Константин Папазов. С действията си спецът изнерви феновете, които започнаха да го обстрелват с бутилки. Няколко разгорещени привърженици на Ямбол тръгнаха дори да го бият, опитвайки да прескочат рекламните пана и да стигнат до него. Един от тях бе крайно невъздържан и успя да наплюе треньора на гостите. Полицаите обаче го задържаха и изведоха от залата.

След 5-минутна пауза играта бе подновена, а в края на редовното време резултатът беше равен - 86:86, и така се стигна до продължение.

В началото на добавеното време тимовете си размениха по 2 точки и тройка за ново равенство при 91:91. След нови драматични моменти и размяна на кошове резултатът бе изравнен още няколко пъти, като 11 секунди преди края таблото показваше 98:98. Джейсън Кроу бе фаулиран и след като вкара първия наказателен удар, пропусна втория. Тогава обаче Гьорги Чековски хвана борбата и това на практика даде победата на "Левски". Арън Харпър бе фаулиран и оформи крайното 101:98 за "сините". Това бе осма загуба за Ямбол от началото на сезона.

Стефан Георгиев и Джейсън Кроу вкараха по 21 точки, Арън Харпър добави 19 точки, а Доналд Коул 13 за успеха на "сините". Мартин Дурчев се отчете с 29 за Ямбол, а Николай Върбанов наниза 19. /БЛИЦ