Черна гора срази Швеция с 95:70 в мач от групата на България на квалификациите за Евробаскет 2025. Така и четирите отбора в групата са с по 1 победа и 1 загуба след два кръга, след като днес „лъвовете“ спечелиха срещу Германия. За Европейското ще се класират първите три от четирите тима в групата.

Баскетболистите на Черна гора водеха с 50:37 на почивката, а през второто полувреме най-голямата им преднина достигна 25 точки.

Марко Симонович бе най-полезен за победата на домакините с 16 точки, 8 борби и 4 асистенции, докато за Швеция Бара Нджие завърши с 15 точки, 3 борби и 4 асистенции.

Във втория квалификационен прозорец през ноември националният отбор България ще гостува на Черна гора на 22 ноември, а на 25 ноември ще приеме черногорските национали.