Черно море Тича записа пета победа в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Варненският тим стигна до труден успех над Ямбол с 93:89. За домакините Аверил Ъгба завърши с "дабъл-дабъл" – 26 точки и 13 борби. Черно море Тича има в актива си вече пет победи и 8 поражения, като Ямбол е със същия актив.

През първата част гостите показаха по-добра игра и заслужено я спечелиха. След равностойно начало на мача Ямбол успя да поведе с 5 точки след близо 3 минути игра при 10:5. Играчите на домакините допускаха прекалено много грешки и в средата на първия период преднината на гостуващия тим стана 19 точки при 19:10. Три минути и 56 секунди преди края на първата четвърт Ямбол дръпна с 10 точки при 22:12 и без проблеми взе частта с 32:18. През втория период домакините показаха много по-добра игра. Те стартираха втората част със 7:0 точки и намалиха изоставането си до 7 точки – 25:32. С кош на Къртис Джоунс след почти три минути игра Черно море Тича намали разликата до 5 точки в полза на Ямбол – 29:34. След два поредни коша на Къртис Джоунс домакините изравниха при 38:38 около 2 минути и 40 секунди преди почивката. На полувремето резултатът бе 45:39 за Ямбол.

След почивката гостите увеличиха аванса си на 9 точки при 52:43 за минута и половина игра след тройка на Питър Кис. Както през първата четвърт домакините допускаха много грешки и след малко повече от 4 минути игра с тройка на Павел Маринов Ямбол поведе с 14 точки – 61:47. Три минути преди края на третата част домакините намалиха пасива си до 8 точки при 59:67, а преди решителната последна част резултатът бе 72:64 за гостите. След почти три минути игра през последния период домакините успяха да намалят пасива си до 2 точки при 74:76. Гостите отново поведоха със 7 точки при 83:76, но с кош на Мартин Коцев домакините изравниха при 83:83, а малко по-късно Аверил Ъгба вкара нов кош за Черно море Тича и варненският тим поведе с 85:83 около две минути и половина преди края на мача. Гостите успяха да обърнат резултата в своя полза, но подкрепяни от вярната си публика домакините отново обърнаха резултата и заслужено спечелиха срещата.

Рилски спортист нанесе първа загуба за сезона на Черноморец след като го надигра с 69:67 (24:6, 14:14, 12:26, 19:21) като домакин в Самоков в двубой от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Победата бе втора поредна и общо осма за Рилски спортист, а бургазлии приключиха серията си от 12 успеха.

Домакините започнаха много силно и възползвайки се от многото пропуски на съперника постепенно се откъснаха с 24:6 след 10 минути игра. В състава на самоковци бяха и новите попълнения Алън Арнет и Джон Флорвиъс. Баскетболистите на Рилски спортист увеличиха преднината си до 22 точки във втората четвърт, а на почивката водеха с 38:20. Последва по-добра трета част за Черноморец, който се хвърли да намали пасива си и се доближи на 4 точки от противника преди четвъртия период – 50:46. Силен финален щурм и точни стрелби на Христо Захариев и Травис Макконико доведоха до равенство 67:67 при оставащи 19 секунди в мача. Домакините отговориха с успешна атака, завършена от Майкълин Скот за 69:67, а Макконико не сполучи при последната стрелба от далечна дистанция.

Именно Майкълин Скот бе най-резултатен за Рилски спортист с 19 точки и 3 асистенции, а по 9 точки вкараха Чавдар Костов, Джон Флорвиъс и Джоузеф Лоусън.

За Черноморец Христо Захариев завърши с 23 точки, 4 борби и 3 асистенции. По 11 точки добавиха Шон Смит и Травис Макконико, а срещата пропусна Тони Троша.

В София Миньор 2015 претърпя домакинско поражение от Спартак Плевен със 72:84 (15:22, 15:16, 18:16, 24:30). Загубата бе осма за перничани, които от началото на сезона домакинстват в столицата в очакване на завършването на ремонта в своята зала, а Спартак продължава позитивната си серия, постигайки общо девета победа.

Гостите взеха 5 точки аванс след първата четвърт, а до почивката увеличиха преднината си за 38:30. Тимът на Миньор 2015 скъси малко дистанцията в третата част и преди последните 10 минути изоставаше с 48:54, но не успя да стигне до обрат.

Николай Стоянов се отличи с 19 точки, 9 борби и 4 асистенции за Спартак Плевен, докато Брайънт Томас се включи с 16 точки и 7 борби.

Лъчезар Тошков бе най-резултатен за Миньор 2015 с 14 точки, 2 борби и 4 асистенции, а по 12 точки отбелязаха Александър Милов и Мартин Тодоров.

Отборът на Берое надви Шумен с 90:85 (23:22, 20:19, 19:23, 28:21) като домакин в друга среща от кръга в НБЛ. Старозагорци прекъснаха серията си от три загуби и записаха пети успех от 13 изиграни мача. Съставът на Шумен допусна второ поредно и общо девето поражение.

Двата тима изиграха много оспорван двубой, преминал с няколко смени на водачеството. Разликата в мача не надвиши 9 точки. Баскетболистите на Берое имаха аванс от 43:41 на почивката. В края на трета част те изоставаха с 62:64, преди да се преборят за успеха в заключителните 10 минути.

Даръл Дейвис реализира „трипъл-дабъл“ за победителите от Стара Загора с 29 точки, 12 борби и 10 асистенции, а Карлос Пепин се включи си 21 точки и 7 борби.

Брайън Камерън завърши с 30 точки, 5 борби и 7 асистенции за гостите от Шумен.

В следващия кръг от първенството на България Берое ще гостува на Левски на 28 декември. Ден по-късно тимът на Шумен приема Рилски спортист, Черноморец посреща Спартак Плевен, а Миньор 2015 ще играе срещу ЦСКА в залата на „червените“ в София.