Евроинс Черно море загуби с 81:84 от ОКК Београд на реванша от четвъртфиналите в Балканската лига, но благодарение на успеха си в сръбската столица отпреди седмица с 5 точки разлика, се класира за Финалната четворка на регионалната надпревара.

През почти целия двубой варненци изоставаха в резултата, но благодарение на опитните си баскетболисти не загубиха с голяма разлика.

Най-резултатен в мача за Черно море бе Хриси Димитров с 19 точки, а Гари Уеър добави 18 точки и 10 борби. С 13 точки и 7 асистенции завърши Мираковски, а 13 точки реализира и Симеон Ценов.

ДКС се надява да приеме домакинство на Финалната четворка в Балканската лига. Това е много вероятно да стане, ако утре Левски загуби от Рилски спортист на реванша от последния четвъртфинал. При всички положения, съперник на Евроинс Черно море на полуфинала ще бъде победителят от утрешната битка в зала „Универсиада”.

В другия полуфинал ще играят победителите от четвъртфиналите Фени Индъстри – Металац и Ловчен – Морнар./БЛИЦ