Евроинс Черно море спечели бронзовите медали в турнира за купата на България по баскетбол. В малкия финал варненци победиха Балкан (Ботевград) с 90:88. Най-резултатен за Черно море бе Александър Янев с 34 точки, 16 добави Димитар Мираковски, а с по 10 останаха Гари Уеър и Хриси Димитров.

За Балкан най-много точки отбеляза контузеният Данчо Бозов – 18, с по 17 завършиха Георги Давидов и Атанас Радев, с 13 остана Иван Лилов.

Балкан бе далеч от доброто си представяне и успя да спечели само една част днес – последната.

Първите 10 минути бяха за варненци, които водеха с 29:29. На полувремето авансът им набъбна – 52:47. Третата част двата тима направиха 18:18 и авансът от 5 точки за Черно море се запази.

В последната четвърт момчетата на Петър Клечков все пак успяха да догонят съперника и дори изравниха, първо при 76:76, а след това при 80:80. След това Черно море вкара 7 точки срещу само 1 за Балкан и резултатът стана 87:81. Ботевградчани намалиха до 86:87, но до края Черно море успя да реализира нови три точки и с това да спечели двубоя с крайното 90:88./БЛИЦ