Евроинс Черно море постигна изключително драматична победа като домакин на Ямбол в среща от 17-ия кръг на НБЛ. "Моряците" спечелиха на практика загубен мач, след като изоставаха със 17 точки при оставащи 9 минути, но в крайна сметка стигнаха до драматичната победа с 85:83. Баскетболистите на Черно море записаха серия от 25:6 в последните минути от срещата, което им донесе успеха.

Победата е девета за "моряците" от началото на сезона, а тимът има и 8 поражения. По този начин Евроинс Черно море се изравниха с Ямбол на четвъртото място във временното класиране.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив в мача. Най-резултатен с 16 точки, към които добави 7 борби, бе Александър Янев. Николай Колев се включи с дабъл дабъл от 14 плюс 10, а Джими Хънт наниза 13 точки. Джон Офоегбу вкара 23 точки и грабна 8 борби за Ямбол.

В друг мач от кръга Спартак (Плевен) надделя със 102:78 срещу Черноморец (Бургас) и вече е самостоятелно на 7-ото място в НБЛ.

Илия Станков бе най-резултатен за победителите с 27 точки, като бе безгрешен от тройката и успя във всичките си 6 опита. Веселин Георгиев добави 19 точки, 6 асистенции и 5 борби, а Александър Дяковски се отчете с 16 точки и 7 асистенции.

За гостите от Бургас пореден дабъл дабъл направи Кирил Павловски - 28 точки и 17 борби. Константин Коев отбеляза 18 точки, а Деян Дунович добави 12.