Черноморец удари Рилски спортист със 79:73 в Самоков и поведе във финала с 1-0 победи. „Акулите“ захапаха за четвърти път през сезона своя съперник и заличиха домакинското му предимство, като вторият мач от серията ще е в понеделник от 19:00, отново в Самоков.

Домакините поведоха със силно начало, но до края на полувремето Черноморец не само навакса, но и поведе. До края на мача самоковци се опитаха да наваксат, но не успяха да направят обрат.

Джордан Тъкър показа класа в нападение и завърши с 22 точки. 17 точки наниза Георги Боянов, а с 14 точки и 12 асистенции се отличи Мунис Туту. Брайс Нзе хвана 12 борби.

За Рилски спортист  над всички бе Йордан Минчев, завършил с 19 точки, 8 борби и 5 асистенции. По 13 точки реализираха Димаджо Уигинс и Чавдар Костов.