Черноморец спечели много ценна победа като гост на Ямбол с 80:69. „Акулите” изненадаха съперника си в зала „Диана”, като го победиха след силно второ полувреме. За Черноморец това е първа победа за сезона в НБЛ. Константин Коев бе най-резултатен за победителите с 27 точки. Страхотен мач изигра и Джеймс Тайлър, който доминираше под коша с 26 точки и 16 борби. Кирил Райков бе близо до трипъл-дабъл със 17 точки, 9 борби, 8 асистенции и 4 отнети топки. За Ямбол Станислав Говедаров завърши с 20 точки, а 16 плюс 6 борби добави Браян Ормън. 11 точки пък вкара Мартин Дурчев.

Първи успех за новия сезон записа Спартак Плевен. Тимът изигра по-добро второ полувреме и успя да победи като гост Теси България (20) с резултат 71:61. Денис Агре направи дабъл-дабъл за победителите с 22 точки и 13 борби, а Илия Станков се отчете с 14 точки. За младежите с 12 точки след четири тройки приключи Тенчо Тенчев, а Алекс Симеонов добави 10 точки и 11 борби./БЛИЦ