Черноморец Бургас записа победа номер 21 от началото на сезона в Националната баскетболна лига след успех като гост над Балкан с 95:71(22:18, 30:14, 20:24, 23:15) и нанесоха едва второ поражение на ботевградчани през този сезон.

Бургазлии успяха да предрешат изхода на двубоя още през първото полувреме, което завърши при 52:32 в тяхна полза. След равностойна първа четвърт, която бе спечелена от Черноморец само с четири точки разлика, във втората гостите показаха защо са абсолютният фаворит за титлата. Те успяха бързо да отворят двуцифрена преднина при 30:20, а до края на полувреме разликата достигна 20 точки.

През второто полувреме Черноморец не намали оборотите и в последните минути дори имаше флирт с 30-точковата разлика.

Най-резултатен за победителите бе Травис Макконико с 20 точки. Андрей Иванов вкара още 16 точки, а Алекс Уандие добави 15 от пейката.

За Балкан Николай Грозев и Майкъл Диксън вкараха по 14 точки.

В класирането Черноморец разделя първата позиция с Рилски спортист с по 21 победи и пет загуби. Балкан е на четвърто място с 15 победи и 10 загуби.