Черноморец се поздрави с нов успех в НБЛ. Възпитаниците на Дечо Коешинов се наложиха над Спартак (Плевен) с 83:69 в своята зала “Бойчо Брънзов” в мач от 25 кръг в първенството при мъжете. Бургазлии вече имат 10 победи и 15 загуби, докато плевенчани са с 5 успеха и 20 поражения.

Пореден силен мач за Черноморец изигра Джеймс Тейлър, който завърши с дабъл-дабъл – 25 точки и 15 борби, като при стрелбата си бе 11/18 за две точки. 24 точки и 9 борби остави срещу името си и Богдан Боев. 11 точки реализира капитанът Кирил Райков. С 10 и 5 борби в съблекалята се прибра Иво Славчев, съобщава bball.bg.

За Спартак най-резултатни бяха Денис Агре и Веселин Георгиев с по 16 точки. Димитър Маринчешки се отчете с 15 точки и 9 борби. С 12 точки остана Цветослав Острев.

Двата отбора започнаха много настървено и през първите десет минути си смениха водачеството на няколко пъти. Атаката на Черноморец поведоха Тайлър и Боев и минута преди края бургазлии вече поведоха с 22:21. Ръката на Веселин Георгиево обаче не трепна от тройката и Спартак излезе напред след 24:22.

Опитът на Боев и надмощието на Тайлър в подкошието изведоха Черноморец напред по 37:30 след 7 безответни точки. Отговорът на плевенчани не закъсня и Георгиев и Агре не оставиха съперника да се откъсна напред и след 20 минути на таблото бе изписано – 42:48.

Момчетата на Цветан Антов обаче изпуснаха своя момент през третата четвъртина. Грешките в стрелбата им поднесоха отлична възможност за Черноморец да увеличи аванса си и 1:32 преди края той стигна до 18 точки. Две бързи атаки на Острев и Маринчешки обаче оставиха надежди за обрат след 54:68.

Спартак започна последната част със серия от 10-0 дело на Маринчешки, Острев и Агре, което намали пасива на тима на 64:68. Тайлър, Славчев и Райков подпечетаха успеха на Черноморец с 83:69.